İzmir Cnc Firmaları

Yazılar geri dön
izmir cnc firmaları

İzmir Cnc Firmaları

İzmir Cnc Firmaları

CNC nedir?

Sektördeki İzmir CNC firmaları konusuna geçmeden önce CNC konusundaki bazı konulara değinmek istiyoruz. Metal işleme sektöründe kullanılan CNC makineler, insan iş gücünü azaltmak ve bilgisayarlı kontrol ile seri üretim yapmak için teknolojinin bizlere sunduğu en güzel çözümlerden biridir. CNC olarak sektörde bilinen bu harflerin açılımı Computer Numeric Control demektir. Türkçe anlamı ise bilgisayar destekli nümerik kontrol demektir. Kısaca bilgisayarla kontrol edilen torna tezgahı diyebiliriz.

izmir-cnc-firmaları

CNC kullanım alanları nelerdir?

CNC makineler birçok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle tarım ve otomotiv sektöründe yedek parça üretimi için izmir cnc firmaları hizmet vermektedir. Cnc tezgahlar sadece metal işleme sektöründe kullanılmaz, mobilya sektöründe de CNC torna tezgahları kullanılmaktadır. Günümüzde hemen hemen imalat yapılan her yerde CNC tezgahları kullanılmaktadır. Fason parça üretimi veya fason yedek parça üretimi yaptıracak şirketler izmir cnc firmaları ile iletişime geçmektedir. Örneğin üretimini yaptığınız bir ürünün tüm parçalarını kendi bünyenizde üretmek oldukça maliyetli ve zaman kaybı olacaktır. Bu sebeple çoğu firma bazı parçalarını ve ürünlerini CNC firmaları üzerinden ürettirmektedir. Böylelikle daha ekonomik ve zaman kaybı olmadan işlerini geliştirebilmektedirler.

izmir-cnc-firmaları

Cnc Tezgah Avantajları

Cnc kullanım alanları nelerdir sorusunu yanıtladığımıza göre bir diğer konu cnc tezgah avantajları hakkında bilgi verelim. Bu tezgahlar teknolojik bir makine olduğun için oldukça fazla avantajları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir;

  • CNC tezgahlarını diğer tezgahlara göre ayarlama zamanı süre olarak daha kısadır.
  • Diğer tezgahlarda insan faktörü daha ön planda olduğundan dolayı hata yapma olasılığı daha fazladır. Ancak CNC tezgahlar bilgisayar kontrolünde olduğu için daha seri ve hatasız üretim yapılmaktadır.
  • Elektrik ve diğer giderler bir nebze daha düşüktür.
  • CNC tezgahları sayesinde üretim süreçleri hassasiyetle yapılır.
  • CNC tezgahlarda imalat süreçleri daha esnek ve konforludur.

izmir-cnc-firmaları

İzmir CNC Firmaları

Güzel vatanımızın güzel şehirlerinden olan İzmir’de tüm sektörlerden firmaları bulmak mümkün. İzmir’in bulunduğu konum sebebiyle hem ithalat hem de ihracat için firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple Aselmak Makine olarak sektörde uzun yıllardır İzmir’de hizmet vermekteyiz. Şirketimiz İzmir CNC firmaları arasında önde gelen şirketler arasındadır. Bünyemizde CNC dişli imalatı, çark üretimi, traktör yedek parça imalatı yapmaktayız. Ayrıca tüm CNC işlemleriniz için bizlere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Uzman mühendis kadromuz ve alanında uzman personellerimiz ile siparişlerinizi termin sürelerine dikkat ederek imalatını gerçekleştirmekteyiz.

Yazılar geri dön

Dürüst ve güvenilir hizmetler mi arıyorsunuz ?

1992'den beri Aselmak Makina hizmetinizde!

Online Formumuz ile mesaj gönderebilirsiniz.